Wstęp  NowościAutomatykaPodzespołyElektronikaTestery i próbnikiDiagnostyka
ArtykułyBHP i P.pożGaleriaProgramyHumorPrawoLinki


KĄCIK BHP 

W tym dziale postaram się umieścić kilka informacji o BHP. Ale żeby nie było nieporozumień - nie jestem żadnym przedstawicielem komórki BHP !!!
Na początek przygotowałem połączony materiał z Dziennika ustaw nr 129 poz.. 844 z 1997 r. oraz z Dziennika Ustaw nr 91 poz 811 z 2002 roku zawierającego poprawki do D.U  z 1997 r. Poprawki starałem się zaznaczyć kursywą ( ale chyba nie zawsze o tym pamiętałem) .Połączyłem to w jedną całość, bo denerwowało mnie ciągłe zerkanie raz do jednego dziennika a raz do drugiego. Owszem - można wkleić poprawki, ale to niezbyt mi się podobało. Wolałem trochę pracy w to włożyć i mieć to jako jedną całość - zawsze można dodać inne poprawki. 

W przyszłości postaram się umieścić tutaj inne zagadnienia ( np. ppoż., sep ) - jako opracowanie lub przynajmniej, jako odnośniki do innych stron z tym zagadnieniem. Sam niedawno miałem egzamin BHP ( a czeka mnie SEP) i wiem, jakie są problemy z dostępem do materiałów. 

 

A oto co jest już dostępne :

 1. OGÓLNE PRZEPISY W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY - opracowane na podstawie D.U nr 129 z 1997 r z uwzględnieniem poprawek ujętych w D.U nr 91 z 2002 r.
 2. Szczegółowe zasady stosowania znaków i sygnałów bezpieczeństwa - na podstawie D.U nr 91 z 2002 r. Załącznik nr 1.
  a) Rysunki i opisy sygnałów 
 3. Szczegółowe zasady stosowania środków ochrony indywidualnej - na podstawie D.U nr 91 z 2002 r. Załącznik nr 2.
  a) Zagrożenia przy których wymagane jest stosowanie środków ochrony idnywidualnej - Tabela nr 1.
  b) Rodzaje prac przy których wymagane jest stosowanie ochrony indywidualnej
  c) Rodzaje środków ochrony indywidualnej   

Dzienniki Ustaw na podstawie których zrobiłem w/w strony są dostępne na stronie http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html - przynajmniej z tej strony je ściągałem.

KĄCIK  P.POŻ

1.       BUDOWA NIEKTÓRYCH GAŚNIC