Obwód nastawczy z ERL 11012 oraz przekaźnikiem JRJ - jako kontrolnym.
( schemat)

Obwód sterujący jest prawie taki sam jak w poprzednich opisach. Proszę jednak zwrócić uwagę na rozmieszczenie styków Kn+ i Kn- w obwodach przekaźników N+ i N-. Jest tam dość istotna zmiana w stosunku do poprzednich obwodów. 
Otóż zmiana to dotyczy wszystkich typów obwodów zwrotnicowych - zgodnie z pismem Dyrekcji Generalnej nr KA2h-510/26/91 polecającej dokonania do dnia 30 września 1991 r zmian w obwodach sterujących z przekaźnikami RK 10814. Zmiana polega na przeniesieniu zestyków biernych przekaźników Kn z gałęzi wspólnej obwodu do gałęzi cewek F przekaźników nastawczych.

Obwód nastawczy również jest taki sam jak w poprzednich przypadkach - nie powinien nikomu sprawiać problemu. Proszę jednak pamiętać o tym, że przekaźnik Or jest opóźniony na zwalnianie. W praktyce najczęstszym powodem usterek  jest właśnie ten przekaźnik ( szczególnie po jego wymianie np. po legalizacji). Zdarza się, że ten sam przekaźnik w jednym obwodzie zachowuje się poprawnie, natomiast w innym ani myśli działać prawidłowo - szczególnie przy rozjazdach sprzężonych.

Obwód kontrolny - tutaj są minimalne zmiany. Położenie zwrotnicy kontrolowane jest również za pomocą dwóch przekaźników typu JRJ.  Obwód lokalny zasilany jest poprzez zestyki odpowiednich przekaźników Kn + i Kn- w ten sposób, że przekaźnik Kn+ zasilany jest przez zestyk zwierny Kn+, a Kn- poprzez zestyk zwierny Kn-.
Uzwojenie kontrolne zasilane jest  w obwodzie:

uzw II Tr, zac. 19 ERL, Or Ż, N+ ­, N+ ­, z2, SII 12-13, z4, N- Ż, Or Ż, Kn+, N+ ­, z1, SI 2-3, M, z3, Or Ż, zac. 14 ERL, Kr Ż, Kr , zac.13 ERL, zac. 20 ERL,
uzw II Tr.

Prąd płynący w tym obwodzie jest za mały do wzbudzenia przekaźnika Kr natomiast wystarczający do wzbudzenia przekaźnika Kn+.

Kontrola rozprucia. Zasada działania jest identyczna jak w obwodzie z ERL 10012. Jedyną istotną zmianą jest dodanie w szereg z rezystorem bocznikującym zestyki przekaźnika Iz. Kontrola rozprucia wystąpi tylko w przypadku odmiennego położenia rozjazdu w stosunku do przekaźników N oraz zajętości rozjazdu. Ręczne przekładanie rozjazdu nie spowoduje wystąpienia Kr ( oczywiście pod warunkiem że Iz nie wykazuje zajętości). Wzbudzony przekaźnik Kr swoim zestykiem uniezależnia się od Iz. 

Sumując - jest to chyba najprostszy obwód zwrotnicowy - ale niestety nie najbezpieczniejszy jak się okazało w praktyce. W związku z tym opracowano inny obwód z ERL 11014. Ale o tym w następnym opracowaniu.